Mgr. Katarína Dentico

Pohyb, cvičenie a šport je mojou súčasťou už odkedy som sa naučila chodiť. Od detstva sa venujem rôznym aktivitám, avšak najviac mi učarovalo súťažné plávanie. Bol to šport, ktorý bol mojou neoddeliteľnou súčasťou a následne ma priviedol až k trénerstvu. Tejto profesii som sa postupne začala venovať už ako 16 ročná pri plávaní. Súčasťou príprav na preteky boli popri plávaní aj tréningy vo fitku. Od tej doby ma nezaujímali iba moje tréningy, ale čoraz viac som sa sústredila na pochopenie  funkčnosti nášho tela a zároveň na jeho zlepšenie a ako predísť zraneniam a čo najrýchlejšie sa z nich zotaviť. Preto hneď ako som dovŕšila 18 rokov som si spravila prvé trénerské kurzy ako PLAVECKÝ INŠTRUKTOR, TRÉNER I. STUPŇA A FITNESS TRÉNER I. STUPŇA. Trénerstvu sa venujem už viac ako 10 rokov, počas ktorých sa neustále vzdelávam a každým rokom sa snažím prinášať svojim klientom to najlepšie v oblasti fitness, wellness. Pohyb je moja vášeň, môj životný štýl, moja identita.

Vo svojej praxi sa sústredím najmä na cvičenia s klientmi, ktorí sa chcú začať správne hýbať, mali alebo stále majú pretrvávajúce problémy či bolesti s pohybovým aparátom (najčastejšie chrbta), či už z dôvodu úrazu alebo životného štýlu. Ďalej sa sústredím na cvičenie pre tehotné ženy a ženy po pôrode, deti a tínedžerov. Mojim cieľom je, aby ste sa cítili dobre vo svojom tele, mohli si užívať život bez obmedzení, robiť čo vás baví a tým prispieť k zvýšeniu kvality bežného života a aktivít. Mottom, ktorým sa riadim a stalo sa mojou súčasťou je  ,,myseľ ovláda telo, a sila mysle je nekonečná,, a preto viem, že všetko spoločne so svojimi klientmi zvládneme, a zároveň sme si navzájom motiváciou.

Okrem športu je mojou vášňou fashion, umenie, dizajn, kreatíva a všetko s tým spojené. A preto v roku 2018 vznikla slovenská športová značka SIMPLY FIT (www.simplyfit.shop) s oblečením pre ženy určeným na šport a voľný čas. Je to spojenie pohybu a umenia, a to vďaka našim autorským látkam a originálnym dizajnovým strihom. Všetko vyrábame v Bratislave v malých krajčírskych dielňach, čomu sa veľmi teším. Inšpiráciou boli vždy moje klientky vo fitku, aj vďaka ktorým vznikla značka, ktorá zohľadňuje potreby žien.

Popri mojej práci, ktorá je aj mojou vášňou a hobby, sa rada venujem vareniu a cestovaniu. Počas cestovania zbožňujem spoznávať nových ľudí, nové kultúry, nové zvyky, nové chute a to, akí sme všetci odlišní. Hovorí sa, že práca s ľuďmi je tá najťažšia. Určite je to pravda, avšak môžem potvrdiť, že zároveň tá najkrajšia. 🙂

Kurzy, školenia, vzdelanie:

  • SM Systém 1A,B
  • SM Systém C,D
  • SM Systém skolióza, svalové reťazce
  • Metodika fyziotrénigov, fyziotréningov pre klientov so skoliózou, fyzioterapia a fyziotréning svalov panvového dna
  • Funkčný tréning, Core
  • International BODYART Instructor
  • FMS – Functional Movement Screen